piątek, 11 grudnia 2015

Liebster Blog Award #2

Cześć!
Jakiś czas temu zostałam nominowana pierwszy raz do Liebster Blog Award, a odpowiadanie na pytania sprawiło mi ogromną radość. Dlatego też bardzo się cieszę, że ostatnio dostałam kolejną nominację od Klaudii z Zaksiążkowana. Przyznam szczerze, że chociaż uwielbiam opowiadać o sobie oraz tworzyć przeróżne tagi, Klaudia postawiła mnie przed niemałym zadaniem, bo nie mogłam znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania i dopiero głębsze zastanowienie pozwoliło mi skleić kilka zdań. Zapraszam do lektury! ;)


1. Utożsamiasz się z jakimiś bohaterami książkowymi?
Zdarza mi się to bardzo często. Mam wrażenie, że w każdej książce jest ktoś, kogo w jakimś stopniu przypominam. Niekoniecznie pierwszoplanową postać, chociaż wiadomo, że ją poznajemy najlepiej i najłatwiej jest znaleźć jakąś nić łączącą nasze osoby. Z drugiej strony jednak, zdarza mi się również po przeczytaniu książki, albo w trakcie naśladować daną postać, o ile w jakiś zyskała mój szacunek, nawet jeśli na co dzień jestem zupełnym jej przeciwieństwem.

2. Porównujesz czasem Swój styl pisania do stylu sławnych pisarzy?
Ooo nie. Nie potrafię poprawnie składać zdań, Często coś piszę, a czytając to później zauważam jaki to jest bełkot. Nic dziwnego, w końcu nauki humanistyczne nigdy nie były moją mocną stroną.

3. Trzy największe zalety pisania bloga według Ciebie?
Na pewno wielką zaletą jest fakt, że można przelać swoje myśli na papier (?), no w jakieś miejsce, które należy tylko do nas. Dzielimy się swoimi poglądami z innymi i możemy poznać wiele cudownych osób, dzięki którym z kolei poznajemy nowe tytuły. Do tego założenie bloga pomogło mi uniknąć dłuższych przerw w czytaniu, które wcześniej się zdarzały zbyt często. 

4. Ulubiony film na podstawie książki? 
Nie mogę wybrać jednego. Na pewno będzie to cała seria o Potterze oraz Percy Jackson. Uwielbiam też Niezgodną i Więźnia Labiryntu, tak więc wybór jednego jest niemożliwy.

5. Cytat, który najbardziej zapadł Ci w pamięć?
Mogłabym przebierać w wielu cytatach, jednak już od dłuższego czasu te dwa siedzą mi w głowie i zgadzam się z nimi całkowicie. Tłumaczyć, dlaczego, chyba nie muszę ;)
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. - Wisława Szymborska 

Helping others in need is not only a responsibility of life; it is what gives meaning to life. - Mollie Marti

6. Jaki talent chciałabyś posiadać?
Na pewno szybkiej nauki, bo obecnie natłok obowiązków uniemożliwia mi czytanie. No może nie do końca, ale na pewno ogranicza. A jakbym potrafiła tak w godzinę wszystko ogarnąć, lekcje, naukę to ile by mi zostało na książki! ;)

7. Ulubiona bajka z dzieciństwa?
Pierwszą myślą, która zawsze się nasuwa przy tym pytaniu jest Piękna i Bestia, zaraz potem myślę o Barbie i Jeziorze Łabędzim, a po głębszym zastanowieniu... nie mogę wybrać jakiejkolwiek! :D

8. Ile stron ma najdłuższa książka w Twojej biblioteczce?
Ciężko by było wybrać, bo mam kilka takich książek. Jeżeli chodzi o pojedynczą książkę to myślę, że będzie to 800 stron, ale i tak najdłuższa jest seria o Sookie Stackhouse - prawdopodobnie mam 13 (?) tomów, każdy po około 350 stron. 

9. Matematyka, czy może coś innego? Kto według Ciebie jest królową wszystkich nauk?
Nie będę oryginalna, bo zgadzam się całkowicie i nie mogę zdradzić matematyki, chociaż jak to prawdziwa królowa.. bywa przytłaczająca i czasami mam jej dosyć.

10. Planujesz rzeczy naprzód, czy stawiasz na spontaniczność?
Zależy od sytuacji, ale w większości stawiam na spontaniczność. Chociaż miałam od kilku miesięcy zaplanowany wyjazd do Stanów, pakować zaczęłam się dopiero w dzień wylotu.

11. Wymarzony prezent na Gwiazdkę? ;)
Akurat dzisiaj rozmawiałam o tym z mamą. Może to się wydać dziwne, ale ostatnio stwierdziłam, że wolę powiedzieć, co chcę dostać, niż być niezadowoloną, bo dana rzecz mi się nie spodoba. W każdym razie oczywiście poprosiłam o książką. A jaką? Na razie sama nie wiem, ale myślę o Mechanicznym Księciu lub Mechanicznej Księżniczce Cassandry Clare. Dodatkowo wspomniałam o milusim, dużym, ciepłym kocu, bo jestem osobą, która nawet w zimę nie przepada za spaniem pod kołdrą, a koce uwielbiam!


Teraz czas na moje pytania i nominacje.

Zacznę od pytań:
1. Jakie jest Twoje najmniej realne marzenie?
2. Jak widzisz siebie za 5, 10, 15 lat?
3. Najpiękniejsze miejsce, które odwiedziłaś/odwiedziłeś?
4. Jesteś typem optymisty, pesymisty czy raczej realisty?
5. Najgorsza przeczytana książka?
6. Kim chciałaś/chciałeś zostać w dzieciństwie?
7. Jesteś osobą sentymentalną?
8. Ulubiony bohater książkowy?
9. Jakie są Twoje ulubione seriale?
10. Zdarzyło Ci się nie obejrzeć Kevina w okresie świątecznym?
11. Święta w niewielkim gronie czy z większą liczbą gości? 

A nominacje trafiają do:

13 komentarzy:

 1. Może podczas tych świąt też przeczytam coś Clare... hmmm :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ekranizacja dwóch pierwszych części "Niezgodnej" była rewelacyjna i już nie mogę się doczekać, kiedy do kin wejdzie pierwsza część "Wiernej". Szkoda tylko, że zdecydowano się ją rozłożyć na dwa filmy, ale jak widać teraz panuje chyba na to moda ;)
  I oczywiście dziękuję, że odpowiedziałaś na nominację ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło było Cię poznać dzięki tym odpowiedziom😃

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja matematyki nigdy nie lubiłam. A "Niezgodną" muszę w końcu przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też często mam dość matematyki, ale za królową nauk jednak uważam geografię. Bardzo chciałabym przeczytać Niezgodną, bo chciałabym porównać film i książkę. :)

  dominika-l.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję nominacji. Ciekawe odpowiedzi.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za nominację!
  Ojej, ja lubię spontaniczność, ale w niektórych sytuacjach. Nie lubię np. dowiadywać się o wyjeździe lub imprezie na ostatnią chwilę :P
  Hm, ja też wychodzę z założenia, że lepiej pwoiedzieć - aczkolwiek taki kocyk już dostałam.. Służy mi on jednak do dodatkowego ogrzewania w zimę oraz w lato do spania, bo pod kołdrą za ciepło :D Odpowiem jak najszybciej, obiecuję! :P

  OdpowiedzUsuń
 8. O... Od dawna już mówię, co chcę w prezencie. I to nawet nie wyszło ode mnie a od rodziny - nigdy nie wiedzą, co mi kupić. :D
  Ale serio matematyka...? Powiedziałabym, że raczej jakaś filologia - francuska, angielska. To utwory i te języki znacząco uformowały nasz świat, kulturę...

  OdpowiedzUsuń
 9. Talent szybkiej nauki to ja bym chciała posiadać! :D Bardzo fajne pytania i jeszcze fajniejsze odpowiedzi! ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za nominację, jak tylko dopowiem to dam znać ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne pytania dostałaś :P
  Pozdrawiam serdecznie ;)
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też doszłam do wniosku, że lepiej powiedzieć co by się chciało, bo inaczej różnie to bywa :D Pozdrawiam!

  Zapraszam : ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Też tak mam,że utożsamiam się z bohaterami książek :)

  OdpowiedzUsuń