piątek, 26 lutego 2016

Wschodzący księżyc - Keri ArthurTytuł: Wschodzący księżyc
Tytuł oryginału: Full Moon Rising
Cykl: Zew Nocy. Tom 1.
Autor: Keri Arthur
Tłumaczenie: Kinga Składanowska
Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 23 lutego 2011Opis:
Riley Janson, na co dzień zatrudniona w biurze Departamentu Innych Ras w Melbourne, skrywa niezwykłą tajemnicę. Jest rzadko spotykanym połączeniem wilkołaka i wampira, ale jej wilcza natura dominuje.
Nie chce być Strażnikiem, jak jej brat bliźniak, Rhoan, który musi zabijać, aby ochraniać ludzi. Jednak nie zawsze okoliczności sprzyjają naszym planom, czasem życie decyduje za nas…
Zbliża się pełnia, która wilczą część Riley bierze w posiadanie i doprowadza do burzy zmysłów. Gdy Rhoan znika w trakcie misji, a tajemniczy, nagi i niezmiernie pociągający wampir staje na progu jej mieszkania, Riley wie, że zbliżają się kłopoty. Aby odszukać brata, angażuje się w sprawę tajemniczej śmierci Strażników Departamentu. Jakby tego było mało, pojawia się niebezpieczny szaleniec ogarnięty obsesyjną myślą stworzenia doskonałej istoty powstałej z połączenia kilku genów nieludzi…
„Wschodzący księżyc” jest pierwszą z serii dziewięciu książek o Riley Jenson.
Daj porwać się księżycowej gorączce i wejdź do świata, gdzie wilcza namiętność budzi do życia nawet nieumarłych…A potem nie czułam już niczego.

Niczego poza bólem.
Wschodzący księżyc otwiera dziewięciotomową serię książek o przygodach Riley Janson - pół wilkołaka, pół wampira. Wraz z bliźniaczym bratem Rhoanem została zmuszona do opuszczenia sfory, która nie darzyła ich sympatią z powodu widocznej odmienności. Mało tego, nawet matka próbowała zrzucić swoje dzieci z klifu. Jednak są dla siebie wszystkim i te wydarzenia wzmocniły ich więź, zamieszkali razem w Melbourne, gdzie pracują dla Departamentu Innych Ras. Riley jako sekretarka, która usilnie próbuje przeciwstawić się zmiany stanowiska na Strażnika, którym jest jej brat. Ukrywają swoje pochodzenie oraz łączące ich więzy krwi. Wydawałoby się, że taka sytuacja się utrzyma, jednak wszystko się zmienia w dniu, gdy jej brat nie wraca z misji, a ona sama spotyka na progu ich mieszkania tajemniczego wampira. Dodatkowo okazuje się, że ktoś urządził sobie na nią polowanie. Jak ta sytuacja odbije się na kobiecie? Czy nadciągające wydarzenia będą miały wpływ na jej pozycję w Departamencie? Kim jest wampir, którego dopiero co poznała?
Sprawiał, że czułam, jakbym tonęła w świetle słonecznym, co było osobliwym wrażeniem, biorąc pod uwagę fakt, że był stworzeniem nocy. Ale to ciepło spojrzenia potwierdzało tylko, że wampiry nie były zimnymi bryłami lodu, za jakie uważali ich ludzie.
Jestem już po lekturze trzech tomów danego cyklu i prawdopodobnie, gdybym zabrała się za pisanie recenzji dopiero po przeczytaniu pierwszego, moja opinia byłaby nie do końca pozytywna. Teraz również nie zamierzam przedstawiać jej jedynie w superlatywach, a mimo wszystko postaram się przywołać swoje odczucia sprzed kilku dni, gdy to dopiero miałam w planach drugą część.
Słowo mroczny było za słabe, by opisać wyraz jego twarzy. Może i byłam stuknięta, ale sprawiło mi to nieopisaną radość
Przyznaję, że książkę czyta się sprawnie, w miarę szybko. Wydarzenia wzbudzają zainteresowanie, brak tu zbędnych opisów, a dialogi nie są tak nużące, jak to bywa w niektórych powieściach. Z drugiej strony dziwię się, że nie została ona podciągnięta pod erotykę, która się przelewa na praktycznie każdej stronie. Nie do końca przypadła mi do gustu koncepcja autorki, według której wilkołaka takiego jak Riley w dni poprzedzające pełnię dopada gorączka powodująca nadmierny pociąg seksualny. Wydawać by się mogło wtedy, że każde spotkanie, nawet z przypadkowym mężczyzną skończy się w łóżku. Podobne odczucia miałam, czytając o podejściu wilkołaków do związków... posiadanie kilku czy kilkunastu kochanków na raz? To nie moja bajka. Całe szczęście, że gdy już autorka wprowadza sceny erotyczne, robi to umiejętnie, co dodaje lekkiej pikanterii.
Ostrzegałam go nie tak dawno, że jestem wilkiem gotowym walczyć o to, w co wierzę.
Książka ta jest pełna akcji, seksu i intryg. Ze względu na tak liczne sceny erotyczne, jest to lektura dla starszych czytelników. Póki co, mogę jednak stwierdzić, że pierwsza część jest chyba najgorszą, chociaż bez problemu przeczytałam ją w dzień lub dwa. Jakbym miała ocenić, dałabym jej 5 punktów na 10 ;)

5 komentarzy:

 1. Bardzo polubiłam tą książkę:)! i z wielką chęcią przeczytałabym i inne części :)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie jestem przekonana, czy lektura spodobałaby mi się, więc na razie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam wszystkie części tej serii jakie się do tej pory u nas ukazały.Muszę przyznać,że choć pierwsza zdecydowanie nie powala na kolana,to kolejne są naprawdę intrygujące :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja raczej nie sięgam sama po tego typu literaturę, ale nie mówię jej nie - być może kiedyś mi się spodoba :D
  Recenzja jak zawsze świetna :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa tych scen erotycznych, o których piszesz. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń